بررسی مالکیت فلسطین در تورات 3 / موسی قبل از ورود به فلسطین از یهودیان عهد گرفت

آن خداوندی که فلسطین را به یهودیان داده است خودش به وضوح شیوۀ زندگی در آنجا را نیز در تورات به یهود آموخته و در این خصوص با آنها اتمام حجّت کرده است. لهذا اگر آنها به گناهان فوق دست دراز کنند خوداش آنها را در همین دنیا عقوبت خواهد کرد.

بررسی مالکیت فلسطین در تورات 3 / موسی قبل از ورود به فلسطین از یهودیان عهد گرفت

 


بررسی مالکیت فلسطین در تورات 2 / چرا وعدۀ ارض موعود یک نسل به عقب افتاد؟

اگرچه‌ خداوند پيروزي‌ قطعي‌ يهود بر قوم عماليق را وعده‌ كرده‌ بود، اما يهود‌ حاضر نشد‌ زحمت‌ جهاد براي فتح ارض موعود را متحمل شود. آنها تصور می‌کردند كه چون خداوند به دخول ایشان به سرزمين مقدس وعده داده پس حتماً مجبور خواهد شد حتی بدون زحمت یهود، زمين مقدس را مفتوح کند تا خلف وعده نکرده باشد!

بررسی مالکیت فلسطین در تورات 2 / چرا وعدۀ ارض موعود یک نسل به عقب افتاد؟

 


بررسی مالکیت فلسطین در تورات 1 / خداوند فلسطین را به ابراهیم و نسل موحّد او عطا کرد

حضرت ابراهيم(ع) در عراق به دنیا آمد. او در جوانی بت‌هاي‌ قومش‌ را شكست‌؛ آنها خواستند وی را بسوزانند ولی خداوند آن حضرت را از آتش نجات داد. ابراهیم(ع) چون نمی‌توانست در سرزمین پدری بماند به دستور خداوند به زمینی که بعدها "فلسطین" نامیده شد هجرت کرد.

 


یهودیان، سرسخت ترین دشمنان

«ای فرزندان اسراییل، نعمت هایی را که من به شما ارزانی داشتم و اینکه شما را بر جهانیان برتری دادم به یاد آورید.» (آیه 47 سوره بقره)
بنی اسراییل، قومی بزرگ و باسابقه ی طولانی تاریخی است که با وجود نعمتهای زیادی که خداوند در زمان حضرت موسی (علی نبینا و آله و علیه السلام) به آنها عنایت کرده و نیز انبیا و اوصیای بزرگی که برایشان فرستاده بود، در نهایت چنان دچار انحراف شدند که خداوند آنها را لعنت دائمی کرد و از آنها به عنوان بزرگترین دشمن اسلام و حق (1) یاد کرد.

یهودیان، سرسخت ترین دشمنان

 


مسیحیانی که تابع یهودیان اند

پولس یک یهودی بسیار تند رو بود که در سال چهارم میلادی متولد شده و هیچ گاه نیز حضرت مسیح (ع) را ندیده بود. افراط گری های او در دین یهود تا جایی بود که اقدام به دستگیری یا لو دادن مسیحیان می کرد تا آنها را به قتل برسانند. او تحت تعلیم آموزه های یهودی و همچنین فلسفه یونان باستان بود و از این رو با آرای فلسفی و سفسطه گری و مغالطه کاملا آشنا بود. شیوه افراط گرایانه پولس ادامه داشت تا اینکه یک روز ادعا کرد هاله ای از نور او را دربرگرفته و کسی با او صحبت می کند. این آغاز ادعای ایمان آوردن پولس به مسیحیت بود.

مسیحیانی که تابع یهودیان اند

 


یهودیانی که ادعای مسلمانی می کنند!

در حدیثی، پیامبر اعظم(ص) می فرمایند: "اگر ده نفر از یهودیان به من ایمان آورده بودند، قطعا تمامی یهود به من ایمان می آوردند." این حدیث نشان می دهد بسیاری از یهودیانی که به ظاهر ایمان آورده بودند در قلب هیچ ایمانی به اسلام نداشتند و همین موضوع باعث شد تا روش منافقانه ای در پیش گیرند. این یهودیان مخفی کسانی بودند که شروع به فعالیت های تخریبی بر ضد اسلام کردند.

یهودیانی که ادعای مسلمانی می کنند!

 


رويكرد مسيحيت و غرب به معنويت و مهدويت

شايد يكى از جالب توجه‏ترين تجلياتى كه در اين ميان صورت گرفته است تجلى حضرت مريم ، عليهاالسلام، در ناحيه «مجوگوريه‏» بر پدر روحانى عاليجناب «گبى‏» باشد. در اين تجلى حضرت مريم ، عليهاالسلام، پس از ذكر مطالبى خطاب به پدر روحانى به ارائه نشانه‏ها و علائم چندى درباره ظهور حضرت عيسى ، عليه‏السلام، مى‏پردازد كه در انجيل نيز آمده است اما نسبت‏به آنها بى‏توجهى شده است.

رويكرد مسيحيت و غرب به معنويت و مهدويت