حرکت هالیوود به سمت داستانهای انجیل

ده سال پس از فیلم جنجال برانگیز «مصائب مسیح»، ساخته مل گیبسون، عیسی با نگرشی فراگیرتر به اکران های سینما برمی گردد. با اینحال برخی از منتقدان، به اشتباه های انجیلی فیلم اشاره کرده اند.

 


چوب سحر آمیز یهود!

بگذار ملت آمريكا براي يك بار بفهمند كه اين نه يك انحطاط طبيعي، بلكه توطئه حساب شده و ويرانگري است كه ما را احاطه كرده است... اين جمله هایي است كه "هنري فورد" آمريكايي...

 


نقش یهودیان در صنعت هرزه‌نگاری آمریکا

یهودیان هنگامی که خود را محروم از یک عرصه و حوزة کار و تلاش یافتند، به حرفه‌ای روی آوردند که احساس کردند، سرانجام می‌توانند با همکاری هم‌قطاران خود و با کوشش جمعی، رشد و ترقّی کنند... یهودیان مدّت‌های مدیدی سرشت، خلق‌وخو، قریحه و استعداد دلّالان و واسطه‌ها را پرورش و گسترش داده‌اند. آنان به این توانایی‌ها افتخار و مباهات می‌کنند.

نقش یهودیان در صنعت هرزه‌نگاری آمریکا

 


شیطان‌گرایی در گذر تاریخ 2 / دیدگاه مسیحیت و یهودیت درباره جادوگری

رواج جادوگری در روزگار کهن، نه فقط در میان مردان بنی‌اسرائیلی بلکه در میان زنانشان هم شگفت‌آور بود، به گونه‌ای که شیمعون بن شطح در یک روز ۸۰ زن جادوگر را اعدام کرد. مبارزه با جادو در میان مسیحیان نیز داستان طولانی دارد.

 


اسلام ستیزى صهیونیست‏هاى مسیحى - بخش 2

مسیحیت صهیونیسم بر این باور است جهان در انتها شاهد جنگ عظیمى خواهد بود، که آن جنگ بخاطر پول و زمین نیست. جنگ فقر و غنا نیست. جنگ بخاطر رسوم کهن با دنیاى مدرن نیست، بلکه مسیحیت صهیونیسم جنگ آخرالزمان را جنگ بین الله (خداى مسلمانان) و یهوه خداى یهودى مسیحى مى‏داند

 


مسیحیت در آمریکای لاتین؛ از آغاز تاکنون

هم‌اکنون مسیحیت و فرهنگ دینی اروپایی و آمریکای شمالی در حال تأثیرپذیری از مسیحیت آمریکای لاتین است. الاهیات آزادی‏بخش به لحاظ ماهیت خود، جنبه‏ای جهانی دارد و در همان حال می‏کوشد که ارتباط نزدیک و دقیقی با حیات کلیساها داشته باشد.

 


تفاسیر مهم مسیحی درباره بازگشت مسیح - بخش 2

تحت تأثیرمفهوم پادشاهی خداوند و اورشلیم نو در کتاب دانیال، و به ‌خصوص مفاهیم پادشاهی هزارساله مسیح در کتاب مکاشفه، ایده پادشاهی زمینی عیسی مسیح و بازگشت فیزیکی او طرفداران بسیاری در میان آبای اولیه کلیسا داشت.برای مثال ژوستین شهید (165م)، در مورد بازگشت مسیح و داوری نهایی معتقد بود که عیسی بعد از رجعتش تمام انسان هایی را که از زمان آدم تا پایان خلقت می زیستند، مورد قضاوت قرار خواهد داد.

 


واتیکان؛‌گستره‌حکومت‌«مسیحیت»‌یا‌«پاپ»

حضور کلیسا در رأس قدرت سیاسی به خودی خود اشکالی نداشت. اما کلیسا در دوران اقتدار خویش به جای منش عیسی (ع)، شیوه شاهان را برگزید و به جای آن که دست عطوفت بر سر مردم کشد، پای ستم بر گردة آنان فشرد.

 


حج در آیین یهود

دیانت یهودى، حج را به عنوان یک عبادت با آثار مادى و معنوى مى نگرد؛ همانگونه که دین اسلام و سایر ادیان توحیدى و غیر توحیدى چنین نگرشى به حج دارند. ولى تفاوت در ماهیت این عبادت و آداب و اعمال و شعائر و مکان و زمان آن است.