انگیزش عمومی؛ مسیری برای اجرای سنت غیرمبدل خدای متعال

خواسته‌های امام امت به‌عنوان نائب امام عصر را می‌بایست در راستای تعالی امّت دید و این بدان معنی است که همانند زمان هر رسول و امامی این خواسته‌ها با مخالفت‌های اهل طاغوت و هوای نفس مواجه می‌گردد. از همین روست که نباید انتظار داشت تا بدون هیچ اصطکاکی با مخالفان آشکاروپنهان تغییری در ملّت امّت صورت پذیرد.

انگیزش عمومی؛ مسیری برای اجرای سنت غیرمبدل خدای متعال

 


انقلاب اسلامی ایران و زمینه سازی ظهور از دیدگاه امام خمینی (ره)

منتظران و شيعيان واقعي امام زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف، نقش و مسئوليت مهم سياسي ـ اجتماعي در ظهور و شكل‌گيري حكومت جهان گستر مهدوي دارند و به همين جهت بايد با تمام توان و امكانات در بسترسازي و مقدمه چيني آن بكوشند.

 


دیپلماسی منتظرانه (بازخوانی نقش گفتمان‌ انتظار در سیاست خارجی)

سیاست خارجی یکی از مسائل مهم در روابط بین‌الملل است و نشان از رویکرد و اولویت‌های کشورها در عرصه روابط با سایر کشورها دارد. همچنین مدرنیته در عرصه سیاست خارجی، منکر نقش دین است. سخن از گفتمان انتظار و پیوند آن با سیاست خارجی در این عصر، اهمیت چندانی می‌یابد.

 


آماده کردن خود برای پیوستن به امام زمان (عج)

منتظر فرج امام زمان (علیه السلام) باید سعی کند آماده باش کامل برای یاری امامش را در خود ایجاد کند.

آماده کردن خود برای پیوستن به امام زمان (عج)

 


ارتباط امام مهدی (عج) با امام حسین (ع)

بی تردید از ابتدای خلقت بشر تا سرانجام تاریخ بشریت دو طایفه حق و باطل با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند حق مداران گذشته همواره بستر سازان حق گرایان آینده اند و حق گرایان آینده تداوم بخشان راه حق پرستان گذشته . بر همین اساس است سرنوشت در افتادگان از مسیر صراط مستقیم .


ارتباط امام مهدی (عج) با امام حسین (ع)

 


آیا ادعای غرب درموردجنگ آرماگدون، به وقوع خواهد پیوست؟

بین سپاه امام با لشکر سفیانی، در منطقه فلسطین و در کنار دریاچه طبریه، جنگ عظیمی رخ میدهد که پیروز این جنگ، سپاه امام مهدی علیه السلام خواهد بود.

 


نقش دستگاه‌هاي اطلاع‌ رساني يهودي و وهابي در مقابله با مسئلة مهدويت

افلاطون، فيلسوف شهير يوناني مي‌گويد: «كساني كه داستان‌ها را روايت مي‌كنند، بر جوامع حكومت نيز مي‌كنند». او بر سيطرة داستان‌ها و روايات خيالي در تكوين و جهت‌دهي فكر و انديشة جامعه و اعتقادات و باورهاي آن، تأكيد مي‌كند.

نقش دستگاه‌هاي اطلاع‌ رساني يهودي و وهابي در مقابله با مسئلة مهدويت

 


خانواده منتظر در برابر خانواده مبتذل

یکی از شایعترین مکاتب امروزی در جهان غرب که در دنیای شرق و در بین مسلمین نیز بی تأثیر نبوده، نهضت فمینیستی و در کنار آن شیطان پرستی با شاخه های گوناگون خود می باشد.

 


دکترين ظهور منجي

از آن‌جا كه خداوند، تغيير سرنوشت بشر را منوط به تغيير نفوس آنها نموده است، و بنابر اجبار و تحميل دين بر انسان نبوده است، ظهور حضرت حجت(عج) پس از قرن‌ها غيبت، به تغيير نفوس شيعيان و واگاهانه انتخاب استفرج كه همانا قدرت اسلام است در گرو انتخاب آزاد شيعيان آن امام همام است و از انفعال و انظلام جز ضعف و ذلت بيشتر، ثمري نخواهد بود.

دکترين ظهور منجي

 


دولت زمينه ساز

قال رسول الله صلي الله عليه و آله: يخرج ناس من المشرق فيوطّئون للمهدي يعني سلطانه؛ گروهي از مشرق برمي‌خيزند و زمينه تسلط و حكومت حضرت مهدي را فراهم مي‌آورند.

دولت زمينه ساز